QuadroCopter

Opis projektu

17.10.2012

Quadrocopter został skonstruowany jako kontynuacja kołowych przygód z awioniką. Jest to konstrukcja stworzona w pełni samodzielnie z ogólnie dostępnych elementów handlowych. Konstrukcja przeszłą stopniową ewolucję przybierając obecną formę. Projekt jest doskonale przystosowany do lotów na otwartej przestrzeni. Bez problemu jest w stanie osiągnąć pułap 40 metrów, a profesjonalny kontroler radiowy pozwala bez problemu oddalić maszynę na znaczną odległość.

Obecnie quadrocopter czeka remont. Oprócz wymiany uszkodzonych podczas lotów elementów obudowy zostanie on poddany kilku ważnym modernizacjom. Pierwszym celem jaki mamy zamiar zrealizować to poprawienie bezpieczeństwa lotu. Quadrocopter zostanie wyposażony w układ sygnalizujący spadek napięcia w pakietach zasilających. Dodatkowo dodana zostanie możliwość przewodowego zasilania maszyny. Będzie wymagało to przebudowy części szkieletu. Zmiany te wykorzystamy dodatkowo do zamontowania kamery. Po zakończeniu modernizacji konstrukcji poprawiony zostanie również program sterujący maszyną. Zwiększona zostanie jej niezależność od człowieka, co znacznie ułatwi jej pilotowanie.

Tak przygotowana maszyna, będzie mogła być wykorzystywana bezpiecznie w obecności ludzi. W związku z tym mamy nadzieję wykorzystać ja do relacjonowania z powietrza wydarzeń w najbliższej edycji konkursu Robomatcion.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Quadro nr.1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *